A színház, a zene és a film különleges összművészeti találkozása.
Egy fiú és egy lány, akik egy bulin megismerkednek, egy éjszakára egymásra találnak, majd reggelre a lány eltűnik. Idáig ez lehetne egy szokványos egyéjszakás kaland, de a fiú elkezdi keresni a lányt, mert úgy érzi, ő volt a nagy Ő.
Kölcsönös ez a szerelem vagy plátói? Álmodta a fiú az egészet vagy lezajlott a valóságban? Mások is látják ezt a kapcsolatot vagy a fiú csak a lelkében éli meg a szerelem és a csalódás mélységeit? Erről szól a Danubia Zenekar március 28-án és 29-én látható előadása Szemenyei János és Wrochna Fanni főszereplésével az Átriumban.
Zene – Kétszáz évvel ezelőtt jelent meg Heinrich Heine egyik kötete, melyből 16 verset kortársa, Robert Schumann zenésített meg és írt át férfihangra és zongorára. Ez lett Schumann egyik legismertebb dalciklusa, a Dichterliebe, azaz a Költő szerelme.
De ne tévesszen meg senkit, ez a mostani előadás nem a 19. századi, hanem nagyon is mai, kortárs színházi verzióját mutatja meg a fájdalmas szerelmi csalódásnak.
Film – A Horvát Lili által rendezett szerelmes filmben a külvilágban zajló eseményeket követik végig a nézők, de ezt folyamatosan megszakítják a főhős lelkében lezajló változások.
Az előadás – Igazi összművészeti élményben van része a nézőknek, hiszen a 16 dal és a film jelenetei egymást erősítve mesélik el ennek a megismételhetetlen mégis ismerős szerelemnek a történetét. Az előadás különlegessége, hogy nemcsak színházi élményt nyújt, hanem koncert és film egyszerre, hiszen maga a vetítővászon is kettős szerepet tölt be az előadás során. A vászonra vetítve láthatóak a Horvát Lili rendezésében elkészült film jelenetei, majd a vászon áttetszővé válik, élőben feltűnik és felhangzik Szemenyei János és a Danubia Zenekar előadásában a dalciklus, így érzékeltetve a nézőkkel a külvilág és a belső világ kettősségét és a bennük zajló eseményeket.
Hogy végül is mi a Dichterliebe – A tizenkét óriás? Kilencven perces zenei utazás filmes megállókkal.
Aki volt már szerelmes, nem fogja távolinak érezni a Dichterliebét, aki pedig még nem élte át ezt a túlfűtött, visszaemlékező, dühös, lemondó lelki hullámvasutat, kap egy kis betekintést abból, hogy mi vár rá a jövőben.
Bepillantás az előadásba:
- Álmodtak egy világot maguknak – Makláry Kálmán gyűjteményéből címmel kiállítás nyílt Budapesten
- Csaknem negyven borászat várja a közönséget a Budafoki Borfesztiválon
- Forgasd ki magadból az érzéseid!
- A Centrál Színház nyárra ismét Szigligetre költözik
- Isten hozott! Ez a kedves köszöntés szó szerint is igaz azokra, akik részt vesznek a 2024-es Különleges kongresszuson Budapesten