John Cleese, teljes nevén John Marwood Cleese, 1939. október 27-én született Weston-super-Mare-ben, Angliában. Legismertebb szerepei közé tartozik a Monty Python tagjaként végzett munkája, valamint a „Fawlty Towers” című sorozatban Basil Fawlty megformálása.
Cleese a Clifton College-ban kezdte meg tanulmányait, majd a Cambridge Egyetemre került, ahol jogot hallgatott. Az egyetemen csatlakozott a Cambridge University Footlights Dramatic Clubhoz, ahol először találkozott Graham Chapman-nel, aki később a Monty Python társalkotója lett. Itt kezdett el komolyabban érdeklődni a színészet és a komédia iránt.
1969-ben Cleese, Chapman mellett Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin és az amerikai animátor Terry Gilliam társaságában létrehozta a Monty Python’s Flying Circus című televíziós sorozatot. A show gyorsan kultikus státuszt ért el, köszönhetően egyedi humorának, ami gyakran abszurd és társadalomkritikus volt. A Python tagjaként Cleese számos emlékezetes karaktert és szkeccset alkotott, amelyek közül sok máig meghatározó a brit humorban.
A Monty Python után Cleese a 70-es évek közepén a „Fawlty Towers” megalkotásával és megvalósításával tette magát halhatatlanná, amelyet az akkori feleségével, Connie Booth-tal együtt írt. A sorozat, amely egy balul sikerült szállodát és annak katasztrofális vezetőjét, Basil Fawlty-t állította középpontba, kritikailag és közönségkedvenc lett.
Cleese számos filmben szerepelt, többek között a „Haláli fegyverek” (A Fish Called Wanda) című filmben, amiért BAFTA-díjat kapott. Ezen kívül a „Harry Potter” filmekben Argus Filch megformálójaként és a „James Bond” sorozatban Q-ként is tündökölt. Emellett hangját adta több animációs filmnek is, így a „Shrek 2”-nek és a „Téged is megölelnélek” (The Croods) című filmnek.
Cleese háromszor házasodott meg és több gyermek édesapja. Ismert arról is, hogy nyíltan beszél politikai és társadalmi kérdésekről, gyakran belefűzve sajátos humorát a komoly témákba.
John Cleese pályafutása az évtizedek során folyamatosan bővült és változott, de mindvégig megőrizte jellegzetes humorérzékét, ami lehetővé tette számára, hogy generációkon át szórakoztassa a közönséget. Az ő innovatív hozzájárulása a komédia műfajához vitathatatlanul formálta és gazdagította a modern szórakoztatóipart.
- Új kukák kerülnek Budapest utcáira
- 300 milliárd forintnyi uniós támogatás Budapestnek
- Az ALTEO is a BudaPartra költözik: közel 100%-os telítettségen a DOWNTOWN irodaház
- Januárban is ingyenes korizási lehetőség várja az iskolásokat
- Fizess a látványért!