Mit köszönhetünk a megszorításoknak

Több tucat beruházást állítatott le a kormány, hivatkozva a háborúra, az inflációra, a „nem megszorításokra” amiből az egyik a hajdúnánási MotoGP pálya lett volna.

Mint arról annak idején mi is írtunk, giga beruházásra készült a kormány még a „békeidőkben” Hajdúnánáson. Tendernyertes is volt, már a helyszín is ki volt tűzve, talán már néhány kapavágás is megtörtént, de ennek annyi lett. Szeptemberben dőlt el, hogy nem fogja a környék nyugalmát a 500 köbcentis motorok hangja feldulni.

„A szabály egyértelmű. Ahol nem kezdődött meg az építkezés, azt a beruházást felfüggesztjük”

válaszolta a Hajdúnánásra tervezett gyorsasági motorosverseny (MotoGP) pályának jövőjére vonatkozó kérdésünkre az építésügyi minisztérium egyik illetékese szeptemberben.

Sejteni lehetett, de hivatalosan még nem jelentették be, hogy a 65 milliárd forintos versenypálya is a megszorítások áldozata lesz. Ha tartották volna az eredeti ütemtervet, a fenti szabály nem vonatkozna a hajdúnánási versenypályára, ott ugyanis már jövőre futamokat akartak rendezni – írta akkor a 444.hu

Jelenleg úgy látjuk, hogy a ring jövőre elkészülhet, s 2024-ben rendezhetünk MotoGP-futamot