A kanadai Kevin Chen nyerte a Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny fődíját, a második helyen az olasz Giovanni Bertolazzi végzett, míg a harmadik a magyar Kovács Gergely lett.
Kovács Gergely a döntő után leadott szavazatok alapján a közönségdíjat is hazaviheti a vasárnap esti díjátadó gála után – tájékoztatták a szervezők vasárnap az MTI-t.
Kevin Chan Hét éves korában, az Abbotsford Ifjúsági Zenekarban történt debütálása óta számos koncertet adott az Edmontoni Szimfonikus Zenekarral, a Calgary Filharmonikus Zenekarral, az Okanagan Szimfonikus Zenekarral, a Vancouver Islandi Szimfonikus Zenekarral, az Astana Opera Szimfonikus Zenekarral és a Minnesota Zenekarral.
Ezen előadások közül sok Kevin saját zenekari műveit mutatta be. 2019 júliusában Kevin első helyezést ért el az e-Zongora Junior Versenyen, valamint két további díjat kapott Schubert és egy orosz mű legjobb teljesítményéért. 2019 májusában Kevin az Astana Piano Passion Competition (Kazahsztán) díjazottja volt.
A szombati döntővel ért véget a nagy hagyományokkal rendelkező Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny hivatalos versenyprogramja a Zeneakadémián. A világ számos pontjáról érkező 72 jelentkező közül 22-en mutatkoztak be élőben a közönség előtt.
A szeptember 13-tól zajló első és második fordulót, valamint az elődöntőt követően négyen jutottak a fináléba, ahol ketten Liszt A-dúr zongoraversenyét, ketten az Esz-dúr zongoraversenyt adták elő a Vajda Gergely által vezényelt Nemzeti Filharmonikusok kíséretében.
A világsztárokból álló rangos nemzetközi zsűri a 16 esztendős, kanadai Kevin Chent találta a legjobbnak, így a tanulmányait a Calgary egyetemen végző, már több korábbi versenyen is győztes fiatalember nyerte el a 30 ezer eurós fődíjat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma által felajánlott különdíjat a zsűri a finálé negyedik résztvevőjének, a grúz Tamta Magradzének ítélte oda.
A döntőbe jutottak a jelentős pénzdíjak mellett több mint ötven koncertre kaptak lehetőséget hazai és külföldi zenekarok, koncerttermek meghívására.
A zenei versenyt a Filharmónia Magyarország és a Zeneakadémia közös szervezésében, a Budapesti Nemzetközi Zenei Versenyek sorába illesztve rendezték az 1875-ben alapított Zeneakadémián.
Vélemény?
[Fancy_Facebook_Comments]
- Több mint nyolcmillió önkéntes ajánl fel világszerte ingyenes, interaktív bibliai oktatási tanfolyamot
- Hogyan segíthet egy személyi edző az egészséges életmódban?
- Továbbra is fenntartási munkákat végeznek az M0-ás autóúton
- Harmadfokúra emelkedik az árvízvédelmi készültség
- Álmodtak egy világot maguknak – Makláry Kálmán gyűjteményéből címmel kiállítás nyílt Budapesten